Spoločenské hry

Chcete kúpiť niekomu darček, ktorý poteší nielen jeho ale aj jeho okolie? Nie je nič jednoduchšie ako kúpiť mu nejakú spoločenskú hru. Nehovoríme o klasickom Človeče nehnevaj sa“ alebo iných zastaraných hrách, ale o moderných hrách, ktoré chytia za srdce každého a kvalitne vyplnia dlhé zimné večery s rodinou, či priateľmi.

Medzi čoraz viac obľúbené hry patrí napríklad spoločenská hra Osadníci z Katanu, ktorá síce nie je novinkou na trhu, ale po prekonaní zopár úprav je ešte lepšou ako kedykoľvek predtým. V hre sa dostanete do časov osídľovania a budete sa snažiť stať sa vládcom ostrovu Katan. O obľúbenosti hry hovorí aj fakt, že v roku 2004 sa stala v Česku hrou roku a v Nemecku bola dokonca vyhlásená za hru storočia. Ak teda chcete obdarovať svojich blízkych, určite s Osadníkmi zabodujete.

Ďalšou modernou a zaujímavou spoločenskou hrou, ktorá je veľmi vhodná aj ako skvelý darček, je hra Moreplavci. V tejto hre sa snažíte viesť svoju ríšu k úspechu aby sa z nej stalo impérium. Hra je zasadená do dôb vytvárania mapy a tak sa pri nej istotne zabavia všetci zúčastnení.

Ak chcete obdarovať niekoho, kto má rád doby kráľovstiev, tak pre neho je veľmi dobrou voľbou spoločenská hra Dominion. V tejto hre sa každý hráč stane kráľom A bude sa snažiť byť najlepším. Tak prečo nepotešiť vašich známych práve tuto hrou?

Ak sa chystáte na oslavu narodenín, či inú party a neviete aký darček kúpiť, no zároveň sa obávate, že sa budete nudiť, tak máme pre vás riešenie. Kúpte ako darček hru party Alias, zabijete ňou dve muchy jednou ranou, pretože istotne obdarovaného poteší a zároveň rozprúdi na party zábavu. Princípom hry je to, že pomocou rôznych slov sa budete snažiť vysvetliť svojim spoluhráčom význam istého slova. A môžete si byť istý, že pri hraní tejto hry sa zabavia všetci hráči.

Veríme, že ste znovu objavili spoločenské hry a možno práve na najbližšej oslave bude vašim darčekom práve jedna z nich.